Klimatyzacja z fotowoltaiką

31 Marzec 2023
 klimatyzacja z fotowoltaiką

 

Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne w naszym kraju, o czym najlepiej świadczy rosnąca liczba osób decydujących się na montaż głównie paneli słonecznych. Jak się okazuje, bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku różnego rodzaju obiektów jest m.in. klimatyzacja z fotowoltaiką. Dlaczego właśnie ten rodzaj instalacji może bardzo zyskać na wykorzystywaniu energii uzyskiwanej w naturalny sposób? Więcej na ten temat piszemy poniżej.
 

...

Montaż pompy ciepła – najważniejsze informacje

10 Marzec 2023

 

Zdecydowałeś się zadbać o efektywne i jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego ogrzewanie swojego domu lub innego budynku? A może z innego powodu chcesz wiedzieć, na czym polega montaż pompy ciepła? Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdujesz, niezbędne informacje na temat wspomnianego rodzaju maszyny cieplnej na pewno ułatwią Ci jej ewentualne ulokowanie w wybranym miejscu i przygotowanie do korzystania z niej. Nie czekaj więc – poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najistotniejszych treści.

...

Pompa ciepła w starym domu

16 luty 2023
Pompa ciepła w starym domu

Pompa ciepła to stosunkowo nowa metoda ogrzewania gospodarstwa domowego, jednak z całą pewnością posiadająca liczne zalety, takie jak niskie koszty eksploatacji, niewielka awaryjność oraz to, iż jest ona praktycznie bezobsługowa. 

Jej instalację najlepiej zaplanować już na etapie budowy budynku, dzięki czemu możliwe będzie jak najlepsze wykorzystanie jej potencjału. Jednak co w przypadku domów postawionych w starym budownictwie? Czy w takiej sytuacji inwestowanie w odnawialne źródła energii jest opłacalne? ...

Klimatyzacja do domu

8 luty 2023

 

Klimatyzacja dotychczas kojarzyła się nam z luksusem, wysokimi kosztami montażu i użytkowania. Obecnie staje się ona jednak coraz popularniejsza i można ją spotkać w wielu gospodarstwach jednorodzinnych. 

Jej dużym plusem jest fakt, iż jest ona w stanie nie tylko schłodzić pomieszczenie, ale może zostać wykorzystana również w sezonie grzewczym, jako dodatkowe źródło ogrzewania. Jeżeli zastanawiasz się, czy klimatyzacja do domu to dobre rozwiązanie dla...

Pompa ciepła jako główne ogrzewanie domu

31 Styczeń 2023
pompa ciepła

 

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które jest w stanie zapewnić ogrzewanie domu oraz wody. Obecnie na rynku istnieje kilka jej rodzajów, przez co wybór najbardziej odpowiedniego urządzenia często bywa trudny. 

Warto wówczas kierować się takimi składowymi jak parametry techniczno–użytkowe deklarowane przez producenta, dane techniczne budynku czy chociażby tym, czy pompa ciepła ma stanowić główne ogrzewanie domu, czy będzie wspomagana przez inne systemy...

Rodzaje paneli fotowoltaicznych – jakie wybrać?

24 Styczeń 2023

 

Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie, które nie tylko pomaga zaoszczędzić pieniądze, ale również zadbać o środowisko. Urządzenia są łatwe w obsłudze, a obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje paneli fotowoltaicznych. Szeroka, różnorodna oferta sprawia, że wybranie najodpowiedniejszych stanowi spore wyzwanie. Jeżeli zastanawiasz się, na które z nich powinieneś się zdecydować, koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas doboru tych urządzeń. 

 ...

Jak wygląda serwis pompy ciepła?

19 Styczeń 2023
serwis pompy ciepła

Pompa ciepła to praktycznie bezobsługowe urządzenie, które wykorzystuje odnawialne źródła energii. Pozyskuje z nich energię cieplną, a następnie przenosi ją do urządzeń grzewczych znajdujących się w domu. Pozwala to na ogrzanie pomieszczeń, a także wody użytkowej. 

Dodatkową zaletą są niskie koszty eksploatacji i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Jednak aby móc jak najdłużej cieszyć się jej bezawaryjnym działaniem, od czasu do czasu niezbędny jest serwis pompy ciepła. 

...

Jak dbać o fotowoltaikę zimą?

12 Styczeń 2023
fotowoltaika zimą

Panele fotowoltaiczne to coraz popularniejsze rozwiązanie na pozyskanie dodatkowej energii, które jest spotykane w wielu domostwach. Jednak z powodu warunków klimatycznych panujących w naszym kraju są one narażone na opady śniegu, który w przypadku przykrycia powierzchni paneli może ograniczać moc ich działania. 

Z tego względu warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji fotowoltaiki zimą, co pozwoli cieszyć się jej bezproblemowym funkcjonowaniem przez długie lata. Jeżeli zastanawiasz się, jak w prawidłowy...

Odnawialne źródła energii

5 Styczeń 2023
odnawialne źródła energii

 

Odnawialne źródła energii to aktualnie bardzo modny temat. W czasach, kiedy jesteśmy zdecydowanie bardziej świadomi niż dawniej, jak ważna jest dbałość o środowisko, ich obecność nie jest już żadnym zaskoczeniem. 

Odnawialne źródła energii pozwalają ograniczyć zużycie takich źródeł ciepła jak węgiel czy gaz, a w rezultacie zmniejszyć także emisję gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń. Zastanawiasz się jednak, czy jest to inwestycja godna rozważenia? Jeżeli tak jest, przeczytaj ten artykuł...

Pompa ciepła – na co zwrócić uwagę?

29 Grudzień 2022
pompa ciepła

W obecnych czasach ogrzewanie Twojego domu staje się coraz bardziej kosztowne, a rachunki potrafią Cię niemiło zaskoczyć. Nie dziwi więc zwiększone zainteresowanie alternatywnymi możliwościami pozyskiwania energii cieplnej. Jedną z takich metod jest pompa ciepła, która ostatnio zyskuje sporą popularność. Jeżeli rozważasz założenie pompy ciepła i zastanawiasz się, jak...